Ciekawe miejsca w Jeleniej Górze – Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego

Bez wątpienia Jelenia Góra jest miejscem niezwykle urokliwym. Położenie u szczytów Karkonoszy nadaje jej uroku i górskiego klimatu. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, gdzie znajduje się jedno z najlepszych miejsc do podziwiania panoramy miasta. Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce, aby przekonać się, jak pięknie położona jest Jelenia Góra.

Mieszkańcy pewnie widzą już o jakim miejscu mamy zamiar opowiedzieć w tym wpisie. Będzie to oczywiście wieża widokowa, która swoje miejsce znalazła na Wzgórzu Krzywoustego.

Inna nazwa tego miejsca to po prostu „Grzybek”. Wynika to z faktu, że wieża do złudzenia przypomina wielkiego grzyba. Takie złudzenie daje zwłaszcza dach budynku.

Samo Wzgórze Krzywoustego jest miejscem ważnym dla Jeleniej Góry. Według podań to właśnie tam Bolesław Krzywousty podjął decyzję o złożeniu miasta. W każdej legendzie jest ziarnko prawdy 😉 Na pewno w czasach Bolesława swoje miejsce znalazła tam warownia. Jednak historycy nie są w stanie stwierdzić, kiedy dokładnie powstała ta budowla. Zamek został rozebrany. Prawdopodobnie do XIX wieku można było zobaczyć jego ruiny. Jednak teren został przekształcony w restaurację i punkt widokowy.

Wieża widokowa także ma ciekawą historię. Powstała w 1911 roku. Jej otwarcia dokonano w osiemsetlecie powstania miasta. Przez lata była miejscem, które mieszkańcy i turyści chętnie odwiedzali. Niestety z czasem zaczęła niszczeć. Były nawet plany przekształcenia jej w planetarium. Tak się nie stało. Budynek odnowiono i ponownie udostępniono do zwiedzania.

Dlaczego polecamy to miejsce? Z wieży na szczycie Wzgórza Krzywoustego, przy dobrej pogodzie, zobaczymy niesamowite widoki. Rozpościera się stamtąd panorama nie tylko Jeleniej Góry, ale także i Karkonoszy.

Jest to świetnie miejsce na chwilę odpoczynku na łonie natury. Naprawdę warto wybrać się na wieżę widokową na Wzgórzu Krzywoustego!

One thought on “Ciekawe miejsca w Jeleniej Górze – Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego

Comments are closed.