Planujesz zakup mebli do salonu – na to powinieneś zwrócić uwagę!

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, gdzie często spędzamy dużo czasu i spotykamy się z domownikami. Powinien być miejscem wygodnym, kojarzącym się z wypoczynkiem oraz rodzinnym ciepłem, a także być pięknym i zgodnym z naszym poczuciem estetyki, abyśmy czuli się w nim dobrze. Ważnym elementem kreowania poczucia komfortu są meble – piękne oraz przyjazne użytkownikowi. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze meble do salonu.

Styl wizualny

Salon to miejsce relaksu, dobrze zatem, by jego wygląd był dla nas przyjemny i odprężający. Tu indywidualny gust odgrywa rolę decydującą. Wiele osób wybiera meble ekologiczne oraz kolorystycznie przypominające jasne, stonowane zielenie, a także brązy i beże, by w pokoju móc poczuć się niczym na łonie natury. Niektórzy lubują się w stylu skandynawskim lub japandi, wybierając jasne, nowoczesne wnętrza z małymi elementami kolorystycznymi. Dla innych synonimem przytulności są salony utrzymane w ciepłej kolorystyce z drewnianymi meblami oraz inspirowanym tradycją wzornictwem. Popularność zyskują także elementy etniczne, nawiązujące do stylu boho. Nawiązania do indywidualnych upodobań sprawią, że poczujesz się jak u siebie.

Dokładny plan

Jednym z najważniejszych etapów zakupu mebli jest dokładny plan tego, jak powinno wyglądać pomieszczenie. Dotyczy to nie tylko spójności wizualnej, ale przede wszystkim kwestii użytkowych. Co chcemy robić w salonie, do czego będziemy wykorzystywali meble, jakie przedmioty chcemy przechowywać w pomieszczeniu? Musimy zastanowić się, jak duże powinny być nasze stoły i kanapy aby pomieścić wszystkich domowników oraz ewentualnych gości, a przy tym pasować rozmiarem do pomieszczenia i nie zabierać zbyt dużo przestrzeni, a także jak duże powinny być nasze szafki, aby pomieścić wszystko, co chcemy w nich schować. Niezwykle ważna jest kwestia wymiarów – wszystkie meble muszą pasować do pomieszczenia, pozostałych mebli oraz innych elementów wystroju.

Komfort

Ogromną rolę przy zakupie mebli odgrywa niewątpliwie wygoda ich użytkowania. Siedzenie na sofie, fotelu, siedzisku lub krześle powinno być komfortowe i sprawiać nam przyjemność. Stoły oraz szafki powinny mieć odpowiednią wysokość, byśmy nie musieli zbytnio się do nich schylać lub stawać na palcach. Wydawałoby się, że to drobnostki, ale gdy zmagamy się z nimi wiele razy dziennie, mogą mieć negatywny wpływ na radość z użytkowania salonu. Na wygodzie nie warto oszczędzać! Jeśli boimy się, że zakup upragnionych mebli nie zmieści się w naszym budżecie, warto pomyśleć o oszczędzaniu. Sfmeble kod rabatowy oraz 9design kod rabatowy pomoże nam taniej zrobić zakupy w popularnych sklepach meblowych.

Idealny salon to opłacalna inwestycja, która trud włożony w remont lub przemeblowanie wynagrodzi nam niebywałym komfortem oraz spokojem ducha. Nie bójcie się realizować swoich fantazji i pamiętajcie, że pomieszczenie będzie służyło przede wszystkim wam. Dzięki temu, stworzona przez was przestrzeń stanie się prawdziwym sercem domu.