Jeleniogórzanin na podium zawodów Arnolda Schwarzeneggera

11 grudnia Daniel Kunikowski z Jeleniej Góry wygrał w Santa Susanna w Hiszpanii prestiżowe zawody Arnold Classic Europe.

W tym konkursie, w kategorii Men’s Classic Bodybuilding nie pozostawił szans swoim rywalom. Zajął pierwsze miejsce, zdobywając tym samym Mistrzostwo. Z zawodów przywiózł także srebrny medal w kategorii Men Classic Physique.

Wygrał w wielki stylu, choć przygotowania do tego wydarzenia nie należały do najprostszych. Dwa tygodnie przed startem, zawodnik TKKF Piast Jawor rozchorował się. Po wyjściu z choroby musiał nadrobić stracony czas i wrócić do formy. Jak widać udało się mu to! Na pewno swoje zasługi ma w tym Jurek Pisulski, który jest obecnie trenerem Daniela Kunikowskiego.

Nie zawiedli także inni nasi reprezentanci na tych zawodach. Poza Danielem Kunikowskim, świetnie wypadły także panie, reprezentujące Polskę, a także jego koledzy, którzy również z tych zawodów przywiozą medale.

Przypominajmy. Zawody Arnold Classic rozgrywane są od 1989 roku w Stanach Zjednoczonych. Są jednymi z najważniejszych imprez kulturystycznych na świecie. Jej część jest organizowana na terenie Europy, oczywiście pod patronatem sławnego aktora, a za razem także wielokrotnie nagradzanego kulturysty Arnolda Schwarzeneggera.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom, a szczególnie Danielowi Kunikowskiemu, gratulujemy wyników i życzymy dalszych, wysokich wygranych.