Policja podsumowuje akcję „Prędkość”

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze poinformowała o wynikach akcji „Prędkość”. 30 marca na drogach powiatu zauważyć można było więcej kontroli drogowych. To właśnie wtedy jeleniogórska Policja prowadziła działania, które miały poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Z opublikowanego podsumowania wynika, że skontrolowano w sumie dziewięćdziesiąt trzy pojazdy. Wśród nich kierowcy aż siedemdziesięciu sześciu przekroczyli prędkość. Dwóch z nich z tego tytułu straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Ponad dwukrotnie przekroczyli oni prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci podczas kontroli skupiali się między innymi na trzeźwości kierowców, stanie technicznym pojazdów. Sprawdzali także czy zarówno kierowca jak i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Poza tym mierzyli także prędkość. Jak widać w opublikowanym przez Policję podsumowaniu, wielu z kierowców wciąż zapomina o limitach, jakie obowiązują na drogach.

Działania podjęte przez policjantów z Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze, mają na celu poprawienie bezpieczeństwa. Wzmożonych kontroli można spodziewać się także w ciągu najbliższych dni.

One thought on “Policja podsumowuje akcję „Prędkość”

  1. To dobrze że prowadzone są takie kontrole. Podniesie to bezpieczeństwo na drodze.

Comments are closed.