Podejrzany o kradzież w galerii zatrzymany

Policja zatrzymała czterdziestotrzyletniego mężczyznę. To właśnie on prawdopodobnie dokonał kradzieży na terenie jednej z jeleniogórskich galerii.

4 lutego 2021 roku, mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów. Korzystając z nieuwagi pracowników, ukradł z niego cztery kurtki. Ich wartość wynosiła 3200 złotych.

Sprawa trafiła na Policję. W związku z czynnościami jakie podjęto, zabezpieczono nagrania z kamer monitoringu. Po obejrzeniu materiału wskazano czterdziestotrzylatka jako potencjalnego sprawcę.

Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kradzieży. Jak informuje jeleniogórska Policja, przyznał się do winy. Podczas przesłuchania stwierdził jednak, że nie jest już w posiadaniu skradzionego towaru. Dodał także, że kurtki rzekomo sprzedał przypadkowo napotkanym osobom. Nie widomo do tej pory co tak naprawdę się z nimi stało. Policja stara się jednak je odzyskać.

Mężczyzna czeka teraz na sprawę w sądzie. Za kradzież towaru o wartości 3200 złotych, może otrzymać karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Działania prowadzili Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze.