tonace-osoby

Jeleniogórscy policjanci uratowali dwie osoby przed utonięciem

W Nowy Rok w Jeleniej Górze doszło do niebezpiecznej sytuacji, w wyniku której o mało nie utonęły dwie osoby. Na miejscu pojawili się jeleniogórscy funkcjonariusze, którzy dzięki błyskawicznej interwencji zdołali uratować tonącą kobietę i mężczyznę.

Zdarzenie miało miejsce 1 stycznia 2022 roku w Jeleniej Górze. Po godzinie 3:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie, że w rzece w pobliżu ul. Warszawskiej topi się kobieta, a także mężczyzna, który wskoczył do wody, żeby ją ratować.

Tutaj można dowiedzieć się, jak ratować tonące osoby.

Silny nurt w rzece nie pozwalał na dotarcie do brzegu

Po przyjeździe na most przy ul. Warszawskiej policjanci rozpoczęli poszukiwania, które bardzo szybko doprowadziły ich na brzeg rzeki, skąd dochodziły krzyki i wołania o pomoc. Kiedy funkcjonariusze weszli do wody, dostrzegli w dystansie kobietę i mężczyznę, którzy nawoływali o pomoc, ponieważ nie mogli sobie poradzić ze zbyt silnym nurtem.

Jak podaje rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze – mł. asp. Beata Sosulska-Baran, policjantom udało się wyciągnąć z rzeki obydwie osoby. 25-letnia kobieta była bardzo wyziębiona i wykazywała oznaki hipotermii, w związku z czym została przewieziona do jeleniogórskiego szpitala.

Natomiast 25-latek został na miejscu przebadany przez ratowników służb medycznych. Lekarze nie stwierdzili u mężczyzny żadnych poważnych obrażeń i po udzieleniu pomocy wypuścili go do domu.