jelenia-gora-pijany-kierowca

Jelenia Góra: Wpadł w poślizg i uderzył w betonową zaporę przy przejeździe kolejowym

W ostatnich dniach na polskich drogach panują bardzo śliskie warunki, które niejednokrotnie prowadzą do nieszczęśliwych wypadków. Dowodem na to może być kierowca, który wpadł w poślizg i stracił panowanie nad swoim pojazdem, w wyniku czego uderzył w betonową zaporę przy przejeździe kolejowym w Jeleniej Górze.

Do niebezpiecznej kolizji doszło 12 stycznia w godzinach porannych niedaleko lotniska w Jeleniej Górze. Dyżurny policyjny odebrał zgłoszenie, że samochód osobowy marki Skoda wbił się w betonową zaporę przy torach kolejowych niedaleko jeleniogórskiego lotniska. Na miejsce wysłano patrole drogowe i służby medyczne.

Kierowca Skody poddany badaniu na trzeźwość

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca Skody wpadł w poślizg, wypadł z jezdni, a następnie uderzył w betonową zaporę oddzielającą tory kolejowe od ulicy. Oględziny potwierdziły, że powodem kolizji była śliska nawierzchnia. Mężczyzna został też przebadany alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie.

Policja apeluje do kierowców, aby przestrzegali przepisów drogowych i zachowywali ostrożność, zwłaszcza podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Rankiem drogi nierzadko są bardzo śliskie, w związku z czym o tej porze należy być szczególnie czujnym.

Tutaj przeczytasz o pijanym piracie drogowym w Biedrzychowicach.