Jelenia Góra i jej turystyczny potencjał

Jelenia Góra jest pięknym miastem, na terenie którego można w ciekawy sposób spędzić wolny czas, a przy okazji poszerzyć swą wiedzę na temat historii. Co warto zobaczyć na terenie miasta, które nazywane jest stolicą Karkonoszy? Jakie atrakcje koniecznie powinny się znaleźć w programie wycieczki po tym mieście?

O atrakcjach na terenie Jeleniej Góry

Malownicza sceneria Kotliny Jeleniogórskiej, piękna zabudowa oraz historia, którą warto poznać – oto czynniki, którymi Jelenia Góra już dawno pobiła serca turystów. W tym mieście, mogącym się pochwalić prawami miejskimi już w XIII wieku, nie brak ciekawych pamiątek z dawnych czasów, które skutecznie przypominają nam o czasach świetności tego miasta. Warto dodać, że niedaleko jest do Karkonoszy – tutaj polecamy sprawdzić informacje o paśmie górskim w Karkonoszach.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Z pewnością warto wybrać się na spacer po ulicy 1 Maja oraz zagościć na jeleniogórskim rynku. Wznosi się przy nim piękny ratusz z XVIII wieku oraz piękne kamienice z okazałymi podcieniami. Baszta Grodzka i Baszta Zamkowa, reprezentacyjna brama Wojanowska wraz z przylegającą do niej kaplicą św. Anny. Cerkiew św. Piotra i Pawła z średniowiecznymi krzyżami pokutnymi wmurowanymi w jej zewnętrzną ścianę oraz okazałe Sanktuarium Krzyża Świętego (czyli słynny Kościół Łaski). Nie lada gratką jest tu również bazylika św. Erazma i św. Pankracego, do której z pewnością warto zajrzeć. Dlaczego? Bo jest to najstarszy kościół w mieście, którego wielkim walorem jest piękny wystrój wnętrza. Wszystkie te atrakcje czynią z Jeleniej Góry atrakcyjny cel wypraw, szczególnie dla tych, których fascynuje historia oraz architektura.