Dziewczynka samookaleczyła się w szkole

Do zdarzenia doszło na terenie placówki edukacyjnej

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, 17 kwietnia w jednej ze szkół podstawowych w Jeleniej Górze. 13-letnia dziewczynka używając ostrego przedmiotu dokonała samookaleczenia. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili urazy przedramienia i przewieźli dziecko do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Obecnie 13-latka przebywa pod opieką lekarzy, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja nie wykluczyła, że mogła to być próba samobójcza.

Powody nie są znane

Nie wiadomo z jakich konkretnie powodów 13-latka dokonała samookalecznia. Znamienne jest, że czynu tego dokonała na terenie szkoły podstawowej. Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia, czy ktoś z nauczycieli albo pedagog szkolny wcześniej rozmawiał na temat ewentualnych problemów uczennicy.

Warto rozmawiać ze swoim dzieckiem

Dzieci wchodzące w okres dojrzewania często borykają się z nowymi problemami i niekiedy nie radzą sobie z emocjami. Nierzadko też nie są skłonne do wyznań. Mimo wszystko warto rozmawiać ze swoim dzieckiem i poświęcać mu czas, bo dzięki temu można zapobiec tragedii.