Jeleniogórski złodziej czekolady: grozi mu 10 lat więzienia

30-letni mieszkaniec Jeleniej Góry podpadł ponownie pod prawo, tym razem jego celem stały się czekolady. Mężczyzna wpadł na pomysł kradzieży trzech tabliczek słodkości, a całe zdarzenie miało miejsce w miejscowym sklepie spożywczym. Próba przechytrzenia pracownika ochrony skończyła się niepowodzeniem, jednak mimo to złodziej zdołał uciec. Na szczęście, cały incydent został zarejestrowany przez kamery monitoringu, co umożliwiło policjantom identyfikację sprawcy.

Informacja o całym zdarzeniu trafiła do jeleniogórskiej policji 22 stycznia. Według relacji funkcjonariuszy, mężczyzna planował wynieść ze sklepu cały karton czekolad. W związku z tą próbą kradzieży, teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają policjanci, nie jest to pierwsza styczność 30-latka z prawem.

Sytuacja dramatycznie się rozwijała przy wyjściu ze sklepu. Pracownik ochrony dostrzegł złodziejskie zamiary mężczyzny i podjął decyzję o interwencji. Z relacji policji wynika, że mężczyzna ukradł karton czekolady wartej ponad 300 złotych. Gdy ochroniarz postanowił zainterweniować, doszło do szamotaniny. Sprawca nie tylko uderzył pracownika, ale również zdołał uciec, zabierając ze sobą jedynie trzy tabliczki czekolady.