Wielki festiwal roślin w hali przy ulicy Złotniczej – przekształcenie miejsca w roślinny raj

Przez cały ostatni weekend (16-17 marca), hala sportowa zlokalizowana na ulicy Złotniczej przekształciła się w olbrzymi targ, na którym dominowały rośliny doniczkowe. Przyjęła bowiem rolę gospodarza dla Festiwalu Roślin.

Wydarzenie miało na celu przyciągnięcie zarówno doświadczonych miłośników botaniki, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z hodowaniem roślin w doniczkach. Organizatorzy festiwalu, z pełnym zaangażowaniem, sprowadzili do Jeleniej Góry szeroki wybór roślin. Oferta obejmowała nie tylko te atrakcyjne cenowo, ale także egzotyczne egzemplarze kolekcjonerskie z różnych części świata, które wartość mieć mogły nawet kilkaset złotych.

Na wystawionych na parkiecie hali półkach prezentowano aż 213 gatunków roślin. Wśród nich można było zobaczyć różnego rodzaju paprocie, rośliny owadożerne, kaktusy, plamy kokosowe, ananasy oraz miniaturowe bananowce.

Ale to nie koniec atrakcji, które czekały na gości. Oprócz bogatej oferty roślinnej, na zwiedzających czekało wiele innych produktów związanych z uprawą i pielęgnacją roślin. Nowe modele doniczek, ekologiczne nawozy, różnorodne podłoża, środki ochrony roślin, fachowe publikacje o tematyce roślinnej oraz wszelkiego rodzaju akcesoria dla miłośników roślin. Wszystko to przyciągało wielu nabywców.