340 policyjnych interwencji w czasie Świąt

Okres Świąt Bożego Narodzenia była dla jeleniogórskich policjantów czasem wzmożonej pracy. W tym czasie przeprowadzili 340 interwencji związanych z łamaniem prawa. Tegoroczne Święta, przez obecność koronawirusa są inne niż te, które znamy z lat ubiegłych. Poza więc standardowymi czynnościami, które mundurowi podejmowali co roku w okresie Bożego Narodzenia, do ich obowiązków dołączyło także kontrolowanie przestrzegania obostrzeń epidemiologicznych. Ich kontrole skupiały się jednak głównie na przestrzeni publicznej, więc takich miejscach jak ulice, parki czy sklepy. Poza tym policjanci zajmowali się także kontrolą osób, które ten świąteczny czas musiały spędzić na kwarantannie lub izolacji.

Znaczna część tych 340 interwencji dotyczyła awanturujących się osób nietrzeźwych. Były także przypadki łamania tak zwanej ciszy nocnej.

Policjanci podkreślają, że nie doszło do żadnych poważnych wypadków drogowych, ani zdarzeń kryminalnych. Poza wspomnianym już kontrolowaniem przestrzegania obostrzeń, awanturami czy zakłócaniem ciszy nocnej, było kilka interwencji, które zasługują na wyróżnienie. Miały one miejsce zwłaszcza na drogach regionu.

Podczas okresu Bożego Narodzenia funkcjonariusze zanotowali w sumie 16 kolizji. Jak już wspominaliśmy, żadna z nich nie była na tyle poważna, by zakwalifikować ją jako wypadek.

Działania Policji polegały także na rutynowych kontrolach drogowych. Tutaj policjanci naprawdę mają się czym pochwalić. Zatrzymano aż ośmiu nietrzeźwych kierowców. Poza tym dwóch kierujących, którzy prowadzili pomimo sądowego zakazu i jednego z decyzją o cofnięciu uprawnień.

Czas świąteczny nie okazał się zbyt szczęśliwy dla dziesięciu poszukiwanych, którzy w tym czasie zostali zatrzymani ze względu na popełnione wcześniej przestępstwa i wystawione nakazy aresztowania.

Pięć osób zostało zatrzymanych ze względu na podejrzenie posiadania narkotyków.

Wszystkie 340 interwencji miało na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko Jeleniej Góry, ale i okolic. Nawet w Święta Bożego Narodzenia zdarzają się przypadki, kiedy Policja zmuszona jest interweniować.