Policja zatrzymała podejrzanego o kradzieże i włamania

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o dokonywanie kradzieży i włamań. Jest to trzydziestoczteroletni mieszkaniec Jeleniej Góry. Zatrzymano go za przestępstwa, których dokonał w okresie od października do grudnia 2020 roku, jednak już wcześniej miał podobne incydenty.  Jego przestępcza działalność miała miejsce nie tylko w samej Jeleniej Górze, ale także na terenie powiatu. Łączne szkody, jakie ponieśli wszyscy pokrzywdzeni, wynoszą ponad dwa tysiące złotych. Okradał głównie pomieszczenia gospodarcze, garaże. Jego łupem padły między innymi narzędzia budowlane, ale nie tylko.

Mężczyzna jest dobrze znany jeleniogórskim policjantom. Głównie za przestępstwa, które w przeszłości popełnił. Wcześniej, jeszcze w 2020 roku, dokonał w sumie jedenastu podobnych przestępstw. To także były kradzieże z włamaniem.

29 grudnia mężczyznę zatrzymali jeleniogórscy policjanci. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze mężczyzna będzie tymczasowo aresztowany. Za dokonanie w przeszłości bardzo podobnych przestępstw, sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. To jednak nie będzie koniec kary. Teraz popełnione włamania i kradzieże może otrzymać nawet dziesięć lat więzienia.