Podejrzany o dokonanie włamania i kradzieży w galerii zatrzymany

5 lutego Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o dokonanie włamania i kradzieży na terenie jednej z galerii handlowych.

W pierwszych dniach lutego doszło do włamania do jednego ze stanowisk w galerii handlowej. Wśród rzeczy, które zginęły, były głównie e-papierosy, a także kasetka i telefon komórkowy. Straty, na jakie wtedy oszacowano kradzież przekroczyły 9 tysięcy złotych.

Na przełomie stycznia i lutego doszło natomiast do włamania do samochodu, a także drobnych kradzieży. Okradziono również myjnię samochodową.

Jak ustalili jeleniogórscy Policjanci, prawdopodobnie tych przestępstw dokonał trzydziestotrzyletni mężczyzna. Po przeszukaniu jego mieszkania odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Większość pochodziła z okradzionego stoiska w galerii handlowej, ale także i myjni. Udało się odzyskać między innymi płyny do mycia samochodu. Policjanci ustalają, co stało się z pozostałymi przedmiotami.

Za włamania i kradzieże trzydziestotrzylatkowi grozi dziesięć lat więzienia.

Działania prowadzone były przez Wydział Kryminalny Komisariatu I Policji, we współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.