W niedzielę przeszła potężna nawałnica nad Strzyżowcem i okolicznymi miejscowościami

Mieszkańcy Strzyżowca, a więc miejscowości, która znajduje się koło Jeleniej Góry z pewnością nie będą miło wspominać niedzielnego popołudnia. To właśnie w niedzielę 11 lipca około godziny 17:00 nad Strzyżowcem panowały naprawdę niebezpieczne warunki atmosferyczne. Nawałnica spowodowała, że wiele gospodarstw domowych zostało zalanych.

Niebezpieczna nawałnica nad Strzyżowcem

W ostatnim czasie warunki atmosferyczne ulegają bardzo szybkim zmianom. Podobnie było w niedzielę 11 lipca, kiedy to front burzowy momentalnie pojawił się nad Strzyżowcem. Nawałnica sprawiła, że nieprzejezdna była nawet droga pomiędzy Jelenią Górą a Wleniem. Nawierzchnia jezdni została uszkodzona, a oprócz tego ruch publiczny został zablokowany przez powalone drzewa. Od razu na miejscu zdarzeń pojawiły się zastępy straży pożarnej z powiatów lwóweckiego i karkonoskiego.

Zalane gospodarstwa domowe

Największe zmartwienia mają mieszkańcy, którym zalało mieszkania i gospodarstwa. Strażacy odebrali kilkanaście wezwań od takich osób. Przede wszystkim są to gospodarstwa domowe zlokalizowane w Rybnicy, Barcinku, Starej Kamienic oraz Kromnowie.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło również w Barcinku. Nieopodal miejscowej szkoły ulewne deszcze podmyły skarpę, co spowodowało osunięcie się skarpy na drogę. Z kolei mieszkańcy Rybnicy byli świadkami porywistego wiatru, którego siła była tak duża, że wiele drzew zostało powalonych. Niestety z tego powodu występowały również utrudnienia drogowe, ponieważ powalone drzewa blokowały przejazd samochodów.