Poznaj prezydenta miasta!

Każde z miast ma osobę, która reprezentuje jego mieszkańców. Dba o dobre stosunki z innymi miastami i władzą, odpowiedni wizerunek miasta. Jest odpowiedzialna także za kierowanie pracą Urzędu Miasta, a także za wiele innych spraw, które związane są z funkcjonowaniem miasta… O kim mowa? Oczywiście o Prezydencie Miasta.

W tym wpisie przedstawimy sylwetkę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Zapraszamy!

Prezydentem Miasta od 20 listopada 2018 jest Jerzy Łużniak. Zastąpił on na tym stanowisku Marcina Zawiłę, który tę funkcję pełnił od 10 grudnia 2010, aż do 20 listopada 2018 roku.

Jerzy Łużniak urodził się 29 sierpnia 1955 roku w Potoczku. Choć ma wykształcenie zootechniczne, od lat zajmuje się polityką. Już w latach dziewięćdziesiątych zaangażowany był w działalność Komitetu Obywatelskiego w Jeleniej Górze. W latach 1998–2006 był jednym z członków Rady Miejskiej, a później także wiceprezydentem. Pełnił ważne funkcje nie tylko na terenie miasta Jeleniej Góry, ale także i w województwie dolnośląskim. W swojej karierze zasiadał także w zarządzie województwa, a nawet piastował urząd wicewojewody. Po tym wszystkim został wybrany Prezydentem Miasta Jeleniej Góry.

Poza działalnością polityczną Jerzy Łużniak jest także związany z rolnictwem. Ma także swoje gospodarstwo rolne.

Od 2003 roku, z małą przerwą, jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Jerzy Łużniak jest także bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim Facebooku regularnie publikuje wpisy, które związane są z jego pracą. Można znaleźć tam informacje o wszystkich działaniach, które Prezydent Miasta podejmuje, by mieszkańcom żyło się lepiej.