jelenia-gora-wydarzenia

Polsko-Czeski Festiwal Smaków w Jeleniej Górze

14 sierpnia w Jeleniej Górze miał miejsce Polsko-Czeski Festiwal Smaków, podczas którego zaprezentowano wspaniałe przysmaki zarówno z kuchni polskiej, jak i czeskiej. Organizatorem festiwalu była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

W zeszłą sobotę na placu przy ulicy Wiłkomirskiego pojawiły się punkty gastronomiczne z potrawami przygotowanymi przez polskich i czeskich kucharzy. Można było zasmakować nie tylko tradycyjnych potraw regionalnych, ale także podziwiać piękne arcydzieła kulinarne. Jak na tradycyjną kuchnię polską przystało, nie mogło zabraknąć takich specjałów, jak pierogi ruskie. Natomiast szefowie czeskiej kuchni przyrządzali swoje legendarne knedliki w sosie gulaszowym.

Kuchnie z obu krajów zaprezentowały swoją bogatą historię kulinarną i współczesne rozwiązania w dziedzinie produktów gastronomicznych. Uczestnicy festiwalu mogli łechtać swoje kubki smakowe m.in. mięsem z wrzosówki, różnymi gatunkami sera i miodu, a także wieloma innymi pysznościami. Z kolei dla pasjonatów złotego trunku przygotowano pokaz piwowarski z kuflami zimnego piwa i artystyczne występy sceniczne.

Polsko-Czeski Festiwal Smaków ugościł po królewsku całe rodziny, zapewniając świetną zabawę i dorosłym i dzieciom. Dorośli mogli rozerwać się na hucznej imprezie piknikowej pod nazwą „Country pod Śnieżką”. A dla najmłodszych gości udostępniono zabawne animacje i dmuchańce, aby jeszcze bardziej osłodzić całe kulinarne doświadczenie.