Wakacyjne zabawy dla dzieci w Jeleniej Górze

Jelenia Góra to miasto, które potrafi umilić czas swoim najmłodszym mieszkańcom. Doskonałym tego dowodem mogą być gry terenowe, które przygotowano dla dzieci w ramach letnich wakacji. Cała zabawa została zorganizowana przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze, Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Glidię Przewodników Sudeckich. Gry terenowe obejmowały różne wycieczki edukacyjne, w które z wielką ochotą zaangażowały się nie tylko dzieci, ale i rodzice.

W grach terenowych pt. „Wakacyjne odkrywanie Jeleniej Góry z Glidią Przewodników Sudeckich” brały udział głównie grupy dzieci w przedziale wiekowym 5-15 lat, a także ich rodzice oraz urlopowicze, którzy zjechali do miasta na beztroski urlop. W sumie w grach uczestniczyło ponad 70 osób. Do zabawy zaproszono zarówno dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, jak i te, które postanowiły spędzić wakacje w Jeleniej Górze.

Zabawy na świeżym powietrzu zostały zorganizowane w bardzo interesujący sposób, co sprawiło, że uczestnicy z miejsca zaangażowali się w całe przedsięwzięcie. Nie obejmowały żadnych nudnych wykładów i lekcji rodem ze szkolnej ławki. Zamiast tego stworzono wiele ciekawych zagadek, które rozstawiono na całej trasie tej wakacyjnej zabawy.

jelenia-gora-zabawy

Zadaniem dzieci było odkrywanie uroków i zgłębianie historii starego miasta, korzystając z nietypowych pomysłów przygotowanych przez organizatorów. W grę wchodziło rozwiązywanie różnego rodzaju puzzli i quizów, odkrywanie trasy przy pomocy kodów QR, odsłuchiwanie zagadkowych nagrań audio i rozszyfrowywanie tajemniczych filmów wideo. Wszystkie te elementy skrywały w sobie cenne wskazówki, dzięki którym uczestnicy mogli odkrywać kolejne etapy zabawy.

Podczas gier terenowych dla dzieci przez cały czas dostępni byli przewodnicy z Glidii Przewodników Sudeckich. Z radością odpowiadali na wszystkie pytania uczestników, jednocześnie odkrywając przed dziećmi coraz więcej informacji dotyczących historii Jeleniej Góry oraz związanej z nią rozmaitych zabytków i atrakcji. I jak na kompetentnych przewodników przystało, wszystkie opowieści, legendy i fakty przekazywane były w barwny i ekscytujący sposób.

Po zakończeniu gier dzieci udały się na wizytę do ratusza, gdzie gorąco powitał je prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łuźniak. Prezydent w towarzystwie kierownika Biura Prezydenta Miasta Damiana Kostki i radnej Beaty Wójtowicz wręczył dzieciom pamiątkowe podarki, których tematyka nawiązywała do historii Jeleniej Góry. Jakby tego było mało, ażeby jeszcze bardziej osłodzić całą zabawę, wszystkich młodych odkrywców zaproszono także na słodką przekąskę.