kierowca-narkotyki

Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany przez policję

W miniony czwartek funkcjonariusze w miejscowości Mysłakowice zatrzymali kierowcę, który prowadził swój pojazd pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna postanowił nie zatrzymywać się do kontroli drogowej, co od razu wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy ruszyli za nim w pościg. Okazało się, że zatrzymany mieszkaniec powiatu karkonoskiego miał również przy sobie narkotyki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do sytuacji doszło 11 listopada w Mysłakowicach, gdzie policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzali kontrolę drogową. Około godziny 2:00 zauważyli samochód osobowy marki opel, który na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Podejrzewając, że kierowca może mieć coś na sumieniu, policjanci ruszyli do pościgu. Po drodze dawali wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe, aby się zatrzymał, ale bez skutku.

W trakcie ucieczki mężczyzna złamał wiele przepisów drogowych, aż w końcu skręcił w polną drogę, która okazała się ślepą uliczką. Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

Policja znalazła przy nim narkotyki

Podczas zatrzymania mundurowi zauważyli, że mężczyzna jest bardzo pobudzony. Z racji tego pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. Ponadto, podczas rutynowej kontroli policjanci znaleźli przy nim narkotyki.

Pirat drogowy został aresztowany i teraz czeka go wizyta w sądzie. Jeżeli sędzia zdecyduje się na najwyższy rodzaj kary, może wylądować za kratkami nawet na 5 lat.