rozboj-kradziez

Rozbój z kradzieżą w jeleniogórskim markecie

Policjanci w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie rozboju w jednym z miejskich supermarketów. 37-latek oskarżony jest o kradzież artykułów spożywczych i kosmetyków o łącznej wartości ponad 250 złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Zespołu Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze namierzyli 37-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój i kradzież w jednym z dyskontów na terenie miasta. Podejrzany dokonał kradzieży artykułów spożywczych i zestawów kosmetyków na kwotę o wartości 255 złotych, a następnie chciał wyjść z towarem, jakby nic się nie stało.

Ukradł towar i obezwładnił ochroniarza

Podchodząc do wyjścia, złodziej został zatrzymany przez ochroniarza dyskontu, który zamierzał pozbawić go kradzionego towaru. Jednakże mężczyzna postanowił uciec się do przemocy, skutecznie obezwładniając ochronę sklepu.

Na miejsce wezwano policję z Jeleniej Góry, która po przesłuchaniu świadków i zgromadzeniu materiału dowodowego, w tym nagrania z kamery monitoringu, przystąpiła do poszukiwania podejrzanego. Po niedługim czasie udało się ustalić tożsamość sprawcy, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Policja zatrzymała już złodzieja i osadziła w areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju z kradzieżą, za co może grozić mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.