zlodziej-samochodu-jelenia-gora

Jelenia Góra: Policja zatrzymała złodzieja samochodu

W dniu 9 stycznia jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który ukradł samochód i ukrył go na terenie swojej posesji. Podejrzany został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane z kradzieżą. Za popełnione czyny może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia w Jeleniej Górze, gdzie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego za włamanie i kradzież samochodu.

Mężczyzna dopuścił się kradzieży 9 stycznia na jednym z parkingów w powiecie karkonoskim. Łupem złodzieja padł samochód osobowy marki Volkswagen Passat, którego wartość właściciel oszacował na kilka tysięcy złotych. Kradzież została zgłoszona na policję.

Policja odzyskała samochód i aresztowała złodzieja

Jeleniogórscy policjanci przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego i sprawdzania nagrań z monitoringu. Dzięki sprawnej pracy kryminalni ustalili tożsamość sprawcy i namierzyli miejsce jego pobytu. Okazało się, że za przestępstwem stoi 24-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który ukrył skradziony pojazd na swojej posesji. Policjanci odnaleźli samochód i oddali go w ręce właściciela.

Podejrzany przebywa obecnie w areszcie śledczym, czekając na swoją kolej na sali sądowej. Jeżeli sędzia zdecyduje się na pełny wymiar kary, 24-latek trafi do więzienia na 10 lat.

O innych kradzieżach samochodów można przeczytać na rudainfo.pl.