marihuana-areszt

Olszyna: 34-latek z myślami samobójczymi zatrzymany za posiadanie marihuany

Zeszłej środy policja odpowiedziała na zgłoszenie matki 34-letniego mieszkańca Olszyny, która poinformowała władze, że martwi się stanem psychicznym swojego syna, ponieważ przejawia on myśli samobójcze. Policjanci szybko zjawili się na miejscu zdarzenia, gdzie zastali pobudzonego podejrzanego. A przeszukując jego pokój, znaleźli susz roślinny konopi indyjskich.

Sytuacja wydarzyła się 19 stycznia w Olszynie, gdzie 34-letni mieszkaniec, który przejawiał myśli samobójcze, został zatrzymany za posiadanie marihuany. Do zadania przydzielono funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy patrolowali ulice powiatu lubańskiego.

Zatrzymany był pod wpływem substancji odurzających

Po przybyciu do mieszkania 34-latka policjanci zauważyli, że mężczyzna jest pobudzony i dziwnie się zachowuje. Szybko pojawiło się podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem substancji odurzających. Ponadto, na stoliku stał pojemnik z zielono-brązowym suszem roślinnym i mini-waga.

Jak podaje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu – asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, policja przystąpiła do przeszukania pomieszczenia, znajdując w jednej z szuflad kolejną porcję narkotyku. 34-latek tłumaczył, że korzysta z wagi wyłącznie po to, aby sprawdzać masę towaru.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania nielegalnych substancji odurzających. Przyznał się również, że przechowywał w mieszkaniu marihuanę. Jeżeli sąd wymierzy pełny wymiar kary, 34-latek może trafić do więziennej celi nawet na 3 lata.