pilka-nozna

Drużynę „Karkonosze” Jelenia Góra zasili Belg – Ibrahim Toure

Jak wiadomo, KS „Karkonosze” Jelenia Góra walczą o utrzymanie swojej pozycji w III lidze, gdzie po jesiennej rundzie zajmują ostatnie miejsce. Z tego względu, aby nie spaść o poziom niżej i aby móc wciąż rywalizować o zwycięstwa w III lidze, jeleniogórski beniaminek postanowił wprowadzić kilka znaczących zmian w szeregach swoich zawodników.

Karkonosze Jelenia Góra zajmuje ostatnie miejsce w III lidze, gdzie walczy teraz o utrzymanie swojej pozycji. Z racji tego klub najpierw wcielił do swojej drużyny Patryka Maciejewskiego i Kamila Kurianowicza. Jednak w dalszym ciągu szukał innych zawodników, którzy stanowiliby skuteczną pomoc w utrzymaniu klubu w grupie drużyn 3-ligowych.

I właśnie dlatego najnowszym zawodnikiem w Karkonosze Jelenia Góra został Belg – Ibrahim Toure. Faktem jest, że pomimo zajmowania ostatniego miejsca w lidze, drużynie brakują jedynie dwa punkty, aby wylądować w bezpiecznej strefie. Niemniej jednak nawet tak niewielka strata w dalszym ciągu wymagała wzmocnienia składu.

Ibrahim Toure strzela gola i podpisuje kontrakt

Pierwszy pokaz umiejętności Toure w nowym klubie można było obserwować podczas sparingu przeciwko Łużycom Lubań. Była to doskonała okazja dla trenera Jacka Kołodziejczyka, aby sprawdzić możliwości Belga na boisku.

W trakcie sparingu Toure strzelił jedną bramkę, zyskując sobie szacunek trenera i zarządu klubu. W rezultacie Ibrahim Toure podpisał kontrakt z KS „Karkonosze” Jelenia Góra, zobowiązując się do gry w klubie aż do końca sezonu.

Ibrahim Toure urodził się w stolicy Gwinei – Konakry. I już od najmłodszych lat interesował się piłką nożną. Przed pojawieniem się w KS „Karkonosze” Jelenia Góra Toure grał w dwóch drużynach młodzieżowych. Pierwszą z nich była Royal Exel Mouscron (U17), a drugim SV Zulte Waregem (U17). Następnie przeszedł do Chievo Verona (U19).

Po zakończeniu kariery w Chievo Verona Ibrahim Toure trafił do czarnogórskiego klubu pierwszej ligi – FK Decic Tuzi. Natomiast w zeszłym roku przeszedł do III ligi, gdzie zasilał chorwacką drużynę NK Urania Baska Voda.

Najświeższe newsy z piłki nożnej, w tym ligi zagraniczne i Mistrzostwa Świata, można znaleźć na https://bramki.pl.