wlamanie-jelenia-gora

Włamał się do domu sąsiada i zgarnął łupy na kilka tysięcy złotych

W Jeleniej Górze policjanci zatrzymali mieszkańca miasta, który podejrzany jest o włamanie, kradzież i uszkodzenie mienia swojego sąsiada. Mężczyzna miał dopuścić się tych czynów w styczniu br., powodując straty na kilka tysięcy złotych. 25-latek został już zatrzymany i doprowadzony przed oblicze prokuratury.

Jak informuje legnicka policja, funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który spowodował szkody na kilka tysięcy złotych, okradając i włamując się do swojego sąsiada. Złodziej spenetrował nie tylko mieszkanie, ale również garaż i piwnicę, zabierając ze sobą łupy głównie w postaci narzędzi i sprzętu.

Zgarnął łupy i uszkodził młotkiem samochód

Mundurowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, że 25-latek ukradł podpory warsztatowe, generator prądotwórczy, elektronarzędzia i kilka innych przedmiotów. Jakby tego było mało, złodziej postanowił też dokonać zniszczeń w samochodzie poszkodowanego – rzucił z okna młotkiem, który rozbił szybę i uszkodził lakier. Łączna wartość poniesionych strat została wyceniona na kilka tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, które znaleziono zarówno w samochodzie, jak i piwnicy podejrzanego. 25-letni mieszkaniec Jeleniej Góry został aresztowany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty w swojej sprawie. Jeżeli sąd zdecyduje się na pełny wymiar kary, mężczyzna może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Tutaj przeczytasz o prowadzeniu w stanie nietrzeźwości.