park-miniatur-jelenia-gora

Jelenia Góra ruszyła z pracami nad modelarnią kolejową na Zaborzu

Miasto zdecydowało się na stworzenie największej makiety kolejowej w kraju, która powstanie na jeleniogórskim Zaborzu. Nowoczesna modelarnia o nazwie „Kolejkowo” to już trzecia taka atrakcja w Polsce. Pierwsze dwie znajdują się w Gliwicach i Wrocławiu.

Wkrótce rozpoczną się prace budowlane na działce przy ul. Legnickiej na Zaborzu w Jeleniej Górze. Plany zakładają budowę nowoczesnej modelarni, która będzie oferować wystawy makiet kolejowych, obejmujących modele pociągów, tramwajów, statków, samochodów i wielu innych. Większość modeli będzie ruchomych, w tym pływające statki i jeżdżące pociągi.

Budynek modelarni ma zostać ukończony w lipcu 2023 roku

Nad zagospodarowaniem całego obiektu będzie pracować 20 modelarzy, korzystając z pracowni wyposażonej w nowoczesne urządzenia do pracy modelarskiej. Budynek będzie mieścił w sobie warsztat, salę pokazową, salę wystawową, salę konferencyjną, biura, pomieszczenia dla pracowników, a także pomieszczenia gospodarcze.

Możesz też zobaczyć, jak wygląda makieta Kolejkowo we Wrocławiu.

Ponadto, w budynku goście będą mogli poznawać tajemnice pracy modelarskiej i tworzenia makiet. Natomiast wokół obiektu planowana jest realizacja projektu parku miniatur kolejowych.

Z racji tego, że pozostałe dwie modelarnie – w Gliwicach i we Wrocławiu – cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających, Kolejkowo postanowiło stworzyć jeszcze większy obiekt tego typu w Jeleniej Górze.