ratownik

Zaginął Polak na jeziorze Berzdorfer See. Do akcji oddelegowano polskie i niemieckie służby ratownicze

Zeszłej niedzieli wieczorem na jeziorze Berzdorfer See doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zaginął mężczyzna. Dyżurny odebrał zgłoszenie, że dwóch młodych Polaków wybrało się nad zbiornik, aby trochę popływać, ale z powodu utraty sił nie byli w stanie dopłynąć do brzegu. Na miejsce wysłano służby ratownicze z Polski i Niemiec.

Dnia 05 czerwca około godziny 19:00 służby ratownicze zostały poinformowane, że na jeziorze Berzdorfer See zaginął młody obywatel Polski. Okazało się, że dwóch mężczyzn postanowiło sobie popływać z dala od linii brzegowej, niestety zabrakło im sił na powrót. Z powodu wyczerpania obaj zasłabli, z racji czego na pomoc pospieszyli świadkowie zdarzenia, którym udało się wyciągnąć jednego z poszkodowanych.

Odwiedzając https://elkonline.pl, będziesz mógł znaleźć informacje o podobnej tematyce.

Do poszukiwań przyłączyła się niemiecka służba wodna DLRG

Drugi pływak zniknął pod wodą i od tego momentu nie dał znaku życia. Z tego względu do akcji poszukiwawczej błyskawicznie włączono polską policję, straż pożarną oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. Ponadto, z polskimi służbami współpracuje również Niemieckie Towarzystwo Ratowania Życia – Deutsche Lebens-Rettungs-Gesellschaft (DLRG).

Akcja poszukiwawczo-ratownicza w dalszym ciągu jest w toku.

Przeczytaj też o ogromnym pożarze domu mieszkalnego w Mysłakowicach.