koparka

Koparka uszkodziła rurę z gazem w Szklarskiej Porębie. Ewakuowano pracowników budowy i okolicznych mieszkańców

Na terenie prac budowlanych w Szklarskiej Porębie doszło do uszkodzenia rury z gazem, za które prawdopodobnie odpowiedzialny jest operator koparki. Ze względu na skalę uszkodzenia ewakuowano wszystkich pracowników budowy, a także okolicznych mieszkańców. W związku z zażegnaniem awarii na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na ulicy Caritas w Szklarskiej Porębie, gdzie trwają prace budowlane z udziałem koparki. W pewnym momencie uszkodzeniu uległa rura gazowa, które prawdopodobnie spowodował operator sprzętu ciężkiego podczas prowadzenia pracy ziemnych. Do akcji oddelegowano pogotowie gazowe oraz cztery zastępy straży pożarnej.

Obszar zagrożenia wybuchem może się powiększyć

Po przyjeździe na miejsce awarii strażacy błyskawicznie rozpoczęli działania ewakuacyjne, które objęły wszystkich pracowników budowy i okolicznych mieszkańców. Ponadto, jeżeli zasięg zagrożenia wybuchem gazu będzie się zwiększać, ewakuacji zostanie poddany również Dom Opieki Społecznej w Szklarskiej Porębie.

Nad zażegnaniem niebezpieczeństwa pracują trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie, a także pracownicy pogotowia gazowego.

Wstąp także na https://www.myslowiceinfo.pl i wyposaż się w jeszcze więcej informacji z podobnych i innych tematów!