Ewakuacja szkoły w Piechowicach

W Szkole Podstawowej nr 1 miał miejsce kolejny alarm przeciwbombowy. Wszystkich uczniów oraz nauczycieli i personel ewakuowano. 

To nie pierwszy raz gdy Szkoła Podstawowa nr 1 w Piechowicach zostaje ewakuowana po otrzymaniu informacji o rzekomej bombie znajdującej się w budynku. Wszyscy uczniowie zostali ewakuowani z placówki. Mimo, że wszczynane alarmy to prawdopodobnie tylko żarty, sprawa nie może zostać zlekceważona. W związku z otrzymaną drogą mailową informacją o rzekomym ładunku wybuchowym podłożonym na terenie szkoły, służby ratunkowe szybko udały się na miejsce. 

Wiadomość otrzymana przez szkołę jest anonimowa, lecz sprawę będzie badać policja. Jak już nieraz przekonali się nieodpowiedzialni żartujący – w internecie nikt nie jest anonimowy.

Jeśli tego typu żarty robią sobie uczniowie, proszeni są o zaprzestanie takiego postępowania. Służby, takie jak straż pożarna mogą mieć w tym samym czasie inną bardzo ważną akcję ratunkową. Zaprzątanie im głowy fałszywymi alarmami zabiera nie tylko czas, ale również nerwy. Wprowadza to również niepotrzebny zamęt w funkcjonowaniu szkoły i pracy uczniów oraz nauczycieli.