Sępia góra zaprasza

Zapierające dech w piersi widoki w Świeradowie- Zdroju.

Sępia Góra to szczyt w górach Izerskich. Z jej wysokiego wierzchołka 828 m.n.p.m będziemy w stanie dojrzeć piękną panoramę Gór Łużyckich, Karkonoszy, Kotliny Jeleniogórskiej.
Aby dotrzeć na szczyt będziemy musieli udać się na szlak turystyczny który zaczyna się spod dawnego dworca kolejowego, który obecnie przyjął nazwę Stacji Kultury.

W poszukiwaniu skarbów.

Dla wszystkich chętnych którzy chcą poczuć się jak odkrywca czeka nie lada gradka. Miejskie legendy głoszą że w 1941 roku do Świeradowa przybyło kilka ciężarówek ze skarbem. Do pracy w jego ukryciu SS miało zmusić więźniów. Jednak im udało się uciec po jakimś czasie. Opowiadali oni, że nie pamiętają gdzie dokładnie jest ukryty skarb, pamiętają jednak wysoka górę i tory kolejowe którymi był wieziony rzeczony skarb.
Pamiętajcie jednak, ze to tylko historia. I nie zapominajcie aby nie schodzić z wyznaczonego szlaku. Bo kto wie czy niespotkanie samotnego wędrowca, który według pogłosek cały czas szuka skarbu, i każdego kto się zgubi traktuje jak intruza, który chce mu ten skarb wykraść.