Karkonosze Jelenia Góra z awansem do 3 ligi!

Wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych

W pierwszym meczu o awans do 3 ligi ze Słowianinem Wolibórz Karkonosze Jelenia Góra skromnie zwyciężyły 1:0. Jednakże rewanż w Jeleniej Górze nie był dla nas aż tak pomyślny. Przegraliśmy 1:2, a o wszystkim zdecydowały rzuty karne, które wygraliśmy wynikiem 5:3. To oznacza awans o jedną klasę rozgrywkową!

Przebieg meczu

Jeżeli ktoś myślał, że ten mecz będzie dla Karkonoszy zwykłym spacerkiem, ten grubo się pomylił. Przed naszymi piłkarzami goście postawili nie lada wyzwanie, któremu jak się okazało nie mogliśmy sprostać. Jednakże na początku mieliśmy argumenty na swoją korzyść. W 38 minucie gola na 1:0 dla nas zdobył Mateusz Baszak. Słowianin nie był w stanie odpowiedzieć do gwizdka na przerwę. W drugiej połowie tylko goście strzelali. Najpierw w 62 minucie Lima Alefe Santos, zaś w 69 minucie Łukasz Szczepaniak.

W obliczu remisu o wszystkim musiał rozstrzygnąć konkurs jedenastek. Najpierw celnie dla gospodarzy strzelił Kamil Kurianowicz. Następnie dla gości trafił Santos. Potem dla nas Patryk Maciejewski, a dla Słowianina Mateusz Krzymiński. Następnie Szymon Sołtysiak oraz Łukasz Szczepaniak. W końcu dla Karkonoszy strzelili po raz czwarty Dominik Radziemski, a po raz piąty Tobiasz Kuźniewski. To wystarczyło gdyż czwartego karnego dla gości nie wykorzystał Filip Barski.