Prognoza pogody na środę

Nadchodzi dzień pełen ciepła, choć jego początek może zaskoczyć nas swoim chłodem. Oczekujmy bowiem, że gdy zegar pokaże godzinę siódmą, termometry wskażą jedynie 8 stopni Celsjusza. Przez większość dnia będzie ciepło, a temperatura maksymalną, wyniesie 23 stopnie, odczujemy mniej więcej o 15:00. Następnie, w miarę zbliżania się wieczora, poczujemy stopniowy spadek temperatury do 13 stopni o godzinie 22:00.

Zachmurzenie nie powinno stanowić problemu – niebo zakryje jedynie 10% chmur. Miłośnicy słonecznej aury mogą odetchnąć z ulgą – prognozy nie zapowiadają opadów deszczu. Naszym towarzyszem będzie łagodny wiatr południowy o prędkości 9 km/h.

Zwróćmy uwagę na średni indeks promieniowania ultrafioletowego, który wynosi 4 na skali od 1 do 10. Rekomendujemy zatem stosowanie odpowiednich środków ochronnych: zakładaj ubrania zakrywające te części ciała, które są narażone na działanie słońca, zasłoń głowę i załóż okulary przeciwsłoneczne. Nie zapominaj też o kremie z filtrem UV.

O poranku, dokładnie o 6:39, słońce powita nas swoim blaskiem, natomiast o 19:00 zacznie oddawać niebo w ręce nocy. Długość dnia wyniesie 12 godzin i 21 minut, co oznacza, że będzie on krótszy od najdłuższego dnia roku o 4 godziny i 10 minut. Do początku astronomicznej jesieni pozostały już tylko trzy dni.