Nowe osiedle mieszkaniowe "Młynówka" powstaje na terenie dawnej odlewni żeliwa w Jeleniej Górze

Na miejscu nieistniejącej już odlewni żeliwa, zlokalizowanej przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze, trwają intensywne prace budowlane. Miejsce to jest obecnie areną realizacji projektu nowego osiedla mieszkaniowego o nazwie „Młynówka”.

Plan inwestycji przewiduje wybudowanie w pierwszym etapie dwóch bloków mieszkalnych, które razem będą składały się z 110 mieszkań. Założeniem projektu jest jednak znacznie większa zabudowa – docelowo na terenie dawnego zakładu przemysłowego ma stanąć sześć budynków, oferujących łącznie 330 lokali mieszkalnych. Co więcej, każde z tych mieszkań będzie wyposażone w przestronny taras, loggię bądź balkon. Na parterze zaplanowano natomiast ogródki dla mieszkańców. Dodatkowym atutem osiedla będzie funkcjonująca przez całą dobę ochrona, która ma na celu zapewnić poczucie bezpieczeństwa wszystkim lokatorom.

Za tę inwestycję odpowiada renomowana firma budowlana „Europlan”, której portfolio zawiera wiele pomyślnie zrealizowanych projektów na terenie regionu. Firma ta stoi między innymi za kompleksem Like Hill w Sosnówce oraz za renowacją hotelu Sanssouci w Karpaczu.