Potężny wybuch gazu w domu jednorodzinnym – jeden poszkodowany

Na ulicy Izerskiej w miejscowości Stara Kamienica doszło do dramatycznego zdarzenia. W jednym z tamtejszych domów pojawiła się potężna eksplozja, której przyczyną był najprawdopodobniej wybuch butli gazowej. Incydent ten skończył się tragicznie dla jednego z mieszkańców, który został ciężko ranny i musiał zostać przetransportowany do szpitala. Obecnie służby policyjne dokładnie badają okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Siła wybuchu była na tyle wielka, że jedna ze ścian budynku uległa zawaleniu. Incydent miał miejsce tuż po godzinie dwunastej w południe. Jak informuje pogotowie ratunkowe z Jeleniej Góry, o godzinie 12:21 otrzymano zgłoszenie o eksplozji butli gazowej w wyżej wspomnianym domu jednorodzinnym. Ze względu na potencjalną liczbę poszkodowanych, na miejsce zostały wysłane trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Jednakże, pomimo początkowych obaw, rannych zostało „tylko” dwie osoby. Do szpitala trafił 70-letni mieszkaniec, który doznał poważnych oparzeń. Ratownicy medyczni udzielili mu pierwszej pomocy na miejscu, a następnie przewieźli go do szpitala. Pozostałe dwa zespoły ratownictwa medycznego zostały odwołane w trakcie dojazdu, gdyż okazało się, że nie ma więcej poszkodowanych.