Przebudowa budynku staje się coraz bardziej zaawansowana – dawna szkoła dla dzieci niepełnosprawnych przechodzi metamorfozę

W mieście Jelenia Góra, znajdującym się przy ulicy Wolności, trwają intensywne prace nad adaptacją dawnego budynku szkolnego, który kiedyś służył jako miejsce edukacji dla dzieci z niepełnosprawnościami. Celem tych prac jest przekształcenie go w żłobek miejski, który odpowie na rosnące potrzeby lokalnej społeczności.

Obecnie w budynku są prowadzone różnorodne prace wykończeniowe, zarówno wewnątrz obiektu jak i na terenie otaczającym budynek. W ramach tych działań instalowane są dwa typy dźwigów – jeden przeznaczony do transportu osób, drugi z kolei do przewozu towarów. Dodatkowo, tworzony jest plac zabaw dedykowany przyszłym małym mieszkańcom żłobka.

Całość prac jest realizowana w ramach rządowego programu „Maluch+” 2021. Jest to kontynuacja wcześniej przerwanych robót budowlanych. Po zakończeniu wszystkich prac planowane jest utworzenie 108 miejsc dla maluchów w nowo wyremontowanym żłobku. Przewidywana data zakończenia prac to koniec bieżącego roku, co daje nadzieję na szybkie oddanie obiektu do użytku publicznego.