Samochody elektryczne nie mogą parkować na wyłączonych stacjach ładowania w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze, samochody elektryczne mają prawo do parkowania tylko podczas ładowania, ale problem polega na tym, że stacje ładowania są nieaktywne od kwietnia 2023 roku. Ograniczenie to powstało z powodu astronomicznych kosztów energii elektrycznej, które zmusiły miasto do zamknięcia wszystkich darmowych punktów ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Mimo że od kwietnia brak jest działających ładowarek, miejsc parkingowych obok nich wciąż nie można używać. Tablice informacyjne na stacjach ładowania są pokryte taśmami i zawieszone są ogłoszenia o ich wyłączeniu. Jednakże, tabliczki z napisem „Nie dotyczy pojazdów elektrycznych w czasie ładowania” wciąż tam wiszą, mimo braku możliwości naładowania samochodów.

Z powodu tej sprzeczności, wiele miejsc parkingowych jest nieużywane, co sprawia trudności kierowcom, zwłaszcza w centralnych częściach miasta. Bez możliwości korzystania ze stacji ładowania, samochody elektryczne praktycznie nie mają prawa do parkowania na tych miejscach, co absurdalnie ogranicza dostępność parkingu.