Zdarzenie w górach: Ratownicy LPR interweniują na Śnieżce

Podczas wyprawy na najwyższy szczyt Gór Karkonoszy, jedna z turystek niespodziewanie straciła świadomość. Na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które musiało niezwłocznie przeprowadzić operację ratunkową.

Śmigłowiec LPR wylądował na obrzeżach Śnieżki, aby udzielić pomocy turystce, która podczas górskiego trekkingu nagle zasłabła. Z uwagi na trudności terenowe, lądowanie bezpośrednio na szczycie Śnieżki nie było możliwe, co skłoniło ratowników do wyboru lokalizacji w pobliżu Domu Śląskiego. Na chwilę obecną nie ma informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanej osoby, którą ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przenieśli do obszaru wokół Domu Śląskiego.

Dzień zdarzenia charakteryzowała korzystna pogoda, która przyciągnęła wielu turystów na górskie szlaki. Prognozy meteorologiczne wskazują na utrzymanie się tych samych warunków przez kolejne dni. Zwracamy się z apelem do wszystkich miłośników górskich wędrówek o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz dostosowywanie trasy wypraw do indywidualnych zdolności i możliwości.