Festyn Niepodległości łączy naród podczas weekendowego świętowania w obszarze Karkonoszy i Gór Izerskich

Święto Niepodległości w Polsce było obchodzone z dużym rozmachem przez cały weekend, a wydarzenia upamiętniające to historyczne święto odbywały się również w malowniczych okolicach Karkonoszy i Gór Izerskich. Jednym z nich była rywalizacja biegaczy podczas Biegu Niepodległości Interferie Run, który miał swoje rozpoczęcie 12 listopada. Udział biorący w nim biegacze mieli do wyboru dwie trasy: jedna o długości 10 km, rozpoczynająca się i kończąca przy hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie, oraz druga, bardziej wymagająca, długości 21 km, prowadząca z hotelu „Malachit” w Świeradowie-Zdroju do „Bornitu”.

Te zawody miały charakter górski i były jednymi z ostatnich tego typu wydarzeń tej pory roku. Co więcej, ścieżki biegowe prowadziły przez obszary Karkonoszy, gdzie już prószył pierwszy śnieg, co stanowiło dodatkową atrakcję dla uczestników. W programie znalazły się również specjalne biegi dla najmłodszych, a jedną z ciekawostek były Mistrzostwa Polski Górników i Hutników KGHM. Łącznie na starcie stanęło niemal 300 biegaczy.

Główny wyścig tego dnia, czyli górski półmaraton łączący dwa hotele sieci Interferie, był sceną zaciętej rywalizacji. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Mariuszowi Miśkiewiczowi z teamu Stańczak, który wyprzedził Macieja Krajewskiego reprezentującego Górskie Uzdrowisko Świeradów-Zdrój. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Harasiuk z ekipy AW-Szybciej Team. Wśród kobiet tryumfowała Klaudia Petters z Xtra Bike Ibis Bolesławiec, która pokonała czeską zawodniczkę Joahanę Maćkovą z Trutnowa (Dynafit Uphill Sport) oraz Agatę Pietroszek-Domoradzką z Akademii Wojsk Lądowych.