Wojskowy helikopter wywołuje zaniepokojenie w Cieplicach

Od kilku dni mieszkańcy Cieplic są niepokojeni przez wojskowy helikopter, który wykonuje loty tuż nad dachami lokalnych budynków. Ten niecodzienny widok stał się źródłem zaniepokojenia dla wielu osób, jak również przyczyną stresu dla licznych zwierząt domowych.

Helikopter, który pojawia się w przestrzeni powietrznej Cieplic od kilku dni, lata dosłownie tuż nad budynkami, co rodzi wiele pytań i niepokoju wśród mieszkańców. Szczególnie intensywne były loty dzisiaj po południu, kiedy maszyna latała w pobliżu cieplickich parków. To wydarzenie spowodowało, że niektóre zwierzęta domowe, przestraszone hałasem, uciekały z domów.

Michał, jeden z mieszkańców Cieplic, opisywał swoje doświadczenia z spaceru z psem: „To było trochę za dużo. Gdy szedłem na spacer z moim psem, tak się wystraszył hałasu helikoptera, że zaczął uciekać, ciągnąc mnie za sobą na smyczy”.

Jednak, jak się okazało, powód tych niskich przelotów to przeprowadzane przez wojsko ćwiczenia. Helikopter latał nad Jelenią Górą w ramach rutynowych manewrów wojskowych. Mimo że widok potężnej maszyny lecącej kilkanaście metrów nad dachami budynków nie jest codziennym zjawiskiem, wojskowi uspokajają, że jest to część planowanych działań i mieszkańcy nie powinni czuć się zagrożeni.