Odłowione przez straż miejską dwa owczarki niemieckie biegające swobodnie po ulicy Wrocławskiej

Pewien incydent z udziałem dwóch owczarków niemieckich, który miał miejsce na ulicy Wrocławskiej, został niedawno zażegnany dzięki interwencji straży miejskiej. Te dwa zwierzęta zostały odnalezione bez opieki, swobodnie biegając po tej ulicy.

Kilka dni temu, dokładnie o godzinie 21.15, dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch psów biegających bez nadzoru po ulicy Wrocławskiej, w pobliżu stacji paliw. Strażnicy miejscy natychmiast zostali skierowani do wskazanego miejsca, gdzie ujrzeli owe dwa owczarki niemieckie poruszające się po jezdni.

Sytuacja była tym bardziej niepokojąca, że psy wydawały się być spokojne i zmęczone, a temperatura powietrza była poniżej zera. Widząc słabą kondycję owczarków i panujące warunki atmosferyczne, strażnicy podjęli szybką decyzję o ich bezzwłocznym odłowieniu. Postanowiono umieścić psy w radiowozie, gdzie mogły się one ogrzać.

Dwa odłowione owczarki niemieckie chętnie wskoczyły do samochodu. Po tym, jak zwierzęta znalazły się w cieple, zostały one bezpiecznie przetransportowane do schroniska dla zwierząt.