Sezon narciarski w Karpacz Ski Arena rozpoczyna się 9 grudnia

W najbliższą sobotę, 9 grudnia, miłośnicy białego szaleństwa będą mogli cieszyć się rozpoczęciem sezonu narciarskiego na terenie kompleksu Karpacz Ski Arena. W tym dniu zostaną uruchomione dwie istotne infrastruktury – kolej Liczykrupa i wyciąg o nazwie Euro. Nartostrady są już w pełni przygotowane do jazdy, co stanowi gwarancję doskonałych warunków dla narciarzy.

Jednakże, nartostrada Jan jest jeszcze w trakcie przygotowań. Gdy tylko warunki śniegowe pozwolą na jej odpowiednie przygotowanie, zostanie uruchomiony znajdujący się tam wyciąg.

Dniem następującym po sobocie, czyli 10 grudnia, planowane jest uruchomienie kolejnej atrakcji. Po ponad miesięcznej przerwie konserwacyjnej, zostanie uruchomiona kolej linowa o nazwie Zbyszek prowadząca na Kopę. Niestety, zjazd z Kopy jest aktualnie niemożliwy ze względu na niewystarczającą ilość śniegu. Pokrywa śnieżna musi być wystarczająco gruba, aby nie dopuścić do wystawania na powierzchnię kosodrzewiny, która rośnie na nartostradzie. Kosodrzewina jest pod ochroną w Karkonoskim Parku Narodowym, co oznacza, że nartostrada nie może zostać otwarta, jeśli te rośliny są widoczne na powierzchni.