Trzy porody w ambulansie Pogotowia Ratunkowego z Lwówka Śląskiego

Załoga ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, stacjonującego w Lwówku Śląskim, ma na swoim koncie już trzy porody zrealizowane w karetce, które miały miejsce w bieżącym roku. Funkcjonariusze podchodzą do tej sytuacji z humorem, nazywając ją swoistą serią.

7 grudnia tego roku, w czwartek, załoga medyków z Jeleniej Góry została wezwana do przewiezienia ciężarnej kobiety z powiatu lwóweckiego, położonego na terenie Dolnego Śląska. Miało dojść do transportu do szpitala w Jeleniej Górze i dostarczenia pacjentki na odpowiedni oddział położniczy. Jednakże, dzieciątko było niecierpliwe i postanowiło przyjść na świat wcześniej, co wymusiło przerwanie podróży i rozpoczęcie czynności porodowych. W skład załogi odbierającej poród weszli Ewa – pielęgniarka oraz Zbyszek – ratownik medyczny.

Piotr Bednarek, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, opisuje sytuację mówiąc, że niespodziewanie podczas jazdy, chłopiec w brzuchu matki postanowił, że nie chce już czekać. Po krótkich „negocjacjach”, o godzinie 22:05, przyszedł na świat w ambulansie.

Następnie noworodek i matka zostali bezpiecznie przetransportowani do szpitala w Jeleniej Górze. Obecnie ich stan zdrowia jest dobry i czują się dobrze.