Dramatyczne wydarzenie w Jagniątkowie: kierowca omal nie rozjechał mężczyzny leżącego na drodze

W Jagniątkowie zanotowano incydent, który mógł się skończyć tragicznie. Mieszkaniec miejscowości, znany z tego, że mieszka w namiocie, leżał na jezdni. Kierujący samochodem, gdyby nie natychmiastowa reakcja i hamowanie, prawdopodobnie by go przejechał.

Niepokojące nagranie pojawiło się na grupie Jelenia Góra Podaj Dalej, wywołując dreszcze u oglądających. Było to nagrane przez kierowcę z umieszczoną w samochodzie kamerką, który jechał trasą ze Sobieszowa do Jagniątkowa. Na drodze za zakrętem zauważył leżącego mężczyznę z wózkiem, co zmusiło go do gwałtownego hamowania. Nie jest wiadome, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Wiadomo jednak, że ten mężczyzna jest dobrze znany w Jagniątkowie, zarówno mieszkańcom, jak i strażnikom miejskim. Przy lesie mieszka w namiocie i często jest kontrolowany przez służby mundurowe w kontekście jego stanu zdrowia. Zimowe warunki pogodowe, przy których mieszka w namiocie, stwarzają poważne zagrożenie dla jego zdrowia i dlatego wymagają regularnej kontroli.

W komentarzach pod postem na wspomnianej grupie możemy przeczytać, że nie jest to pierwszy raz, gdy ten mężczyzna stanowi zagrożenie na drodze. Kierowca, który omal go nie przejechał, natychmiast zatrzymał pojazd i powiadomił służby alarmowe o zaistniałym incydencie.