Prace remontowe na ulicy Wolności po awarii gazociągu w pełnym toku

Obecnie prowadzone są intensywne prace drogowe związane z odnowieniem odcinka ulicy Wolności w jeleniogórskim mieście, które to działania zostały wymuszone przez awarię sieci gazowej z dnia poprzedniego. Owe prace mają na celu przywrócenie sprawnego funkcjonowania ulicy Wolności, konkretnie jej fragmentu znajdującego się na wysokości tzw. baniaków, która została uszkodzona podczas incydentu.

Potwierdzenie, że to właśnie Polska Spółka Gazownictwa z oddziału w Jeleniej Górze jest odpowiedzialna za prowadzenie napraw, udzielił Marcin Ryłko, pełniący rolę rzecznika prasowego magistratu w Jeleniej Górze

Z ustaleń wynika, że punkt wycieku gazu został wykryty 29 stycznia, na skrzyżowaniu ulic Wolności i Wojska Polskiego. Obszar ten został natychmiast zabezpieczony, a część jezdni w tym miejscu musiała zostać tymczasowo wyłączona z użytkowania. Mimo to okazało się, że stężenie wydostającego się gazu jest na tyle duże, że następnego dnia podjęto decyzję o zamknięciu ulic w okolicy wycieku oraz ewakuacji osób zlokalizowanych w najbliższej okolicy (łączna liczba ewakuowanych wyniosła 49). Na szczęście, już późnym wieczorem, po usunięciu awarii i odpowiednim zabezpieczeniu miejsca, mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów.

Warto dodać, że Polska Spółka Gazownictwa jest właścicielem całej sieci gazowej na terenie miasta. Niestety to już kolejna taka awaria, która mogłaby sugerować konieczność stopniowej wymiany obecnej sieci gazowej na nową.