Gwałtowne wichury niszczą nowo wybudowane lodowisko w Kotlinie Jeleniogórskiej

W minionym tygodniu, potężne wichury, które przetoczyły się przez Kotlinę Jeleniogórską, zniszczyły część dachu na nowo powstałym lodowisku. Instalacja sportowa musiała tymczasowo zawiesić swoją działalność, aż do momentu dokonania niezbędnych napraw. Szacuje się, że koszt usunięcia szkód wyniesie około 50 tysięcy złotych.

Lodowisko stanowi nową atrakcję dla mieszkańców regionu, a jego budowa była inwestycją municypalną wartą 9 milionów złotych – jak podkreśla prezydent miasta, Jerzy Łużniak, był to dosłownie strzał w dziesiątkę. Niestety, intensywne wichury, które miały miejsce w poprzednim tygodniu i przeszły przez Kotlinę Jeleniogórską, wyrządziły szkody konstrukcji lodowiska. Siła wiatru była tak wielka, że zerwało linie napinające i oderwało fragment poszycia dachowego.

Koszt naprawy dachu oszacowany jest na prawie 50 tysięcy złotych. Prace remontowe będą wykonane przez pierwotnego wykonawcę w ramach gwarancji. W trakcie naprawy, planowane jest również wzmocnienie dachowej konstrukcji, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.