Nieodpowiedzialne dewastacje banerów wyborczych kandydatów do Rady Miasta Jelenia Góra

W Jeleniej Górze doszło do niepokojących zdarzeń polegających na dewastacji materiałów promocyjnych trzech kandydatów na radnych miasta. Celem wandalizmu stały się banery przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. Wciąż nie jest pewne, czy za tymi akcjami stoją przeciwnicy polityczni owych kandydatów, czy może to dzieło zwykłych wandali, którym przeszkadzają coraz liczniej pojawiające się plakaty i bannery wyborcze.

Materiały wyborcze są umieszczane w różnych częściach miasta i dla wielu mieszkańców stanowią uciążliwość. Coraz częściej można je spotkać zawieszone na lampach przydrożnych. Zgodnie z opinią części społeczeństwa, propagandowe twarze na plakatach oraz banerach są irytujące. Wydaje się, że rywalizacja między kandydatami o to, kto więcej obieca lub zaoferuje, prowokuje frustrację wśród obywateli.

Warto jednak przypomnieć, że wszelkie tego typu materiały wyborcze, mimo iż mogą być drażniące dla niektórych osób, podlegają ochronie prawnej. Bez względu na to, jak intensywne byłyby uczucia irytacji ze strony mieszkańców, zniszczenie czy uszczerbek na nich jest działaniem niezgodnym z prawem.