Koalicja Obywatelska zdobyła przewagę rady miejskiej Jeleniej Góry

W najnowszych wyborach do rady miejskiej Jeleniej Góry, Koalicja Obywatelska triumfowała, zdobywając 44,76% głosów. Dzięki temu zwycięstwu, partia ta będzie miała solidną reprezentację w radzie, składającej się z 23 członków, poprzez wprowadzenie 13 radnych.

Znacznie mniej, bo 23,60% głosujących jeleniogórzan, oddało swoje głosy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Ta liczba głosów przełożyła się na siedem mandatów dla tej partii w radzie miejskiej.

Z kolei komitet Koalicja dla Jeleniej Góry zdołał zdobyć poparcie 14,21% wyborców, co zaowocowało dwoma miejscami w radzie. Natomiast Trzecia Droga, z poparciem na poziomie 8,31%, wprowadzi jednego swojego przedstawiciela.

Ciekawym aspektem ostatnich wyborów jest fakt, że mimo 9,12% głosów oddanych na Lewicę, nie udało jej się wprowadzić żadnego reprezentanta do rady miejskiej. W tym przypadku decydujące okazało się rozłożenie głosów na poszczególnych kandydatów.

W międzyczasie, nadal pozostaje niewiadomym, kto objął będzie stanowisko prezydenta Jeleniej Góry. Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, największą liczbę głosów – 43,19% – zdobył urzędujący prezydent i kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jerzy Łużniak. Na drugim miejscu znalazł się Hubert Papaj, popierany przez Koalicję dla Jeleniej Góry, z wynikiem 21,20%. Decyzja ostatecznie zapadnie podczas II tury wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia.