Próba morderstwa rodziny – 43-letni mężczyzna zatrzymany przez jeleniogórską policję

Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz z Komisariatu I Policji ujęli 43-letniego mężczyznę, który jest głównym podejrzanym w sprawie próby dokonania zabójstwa na swojej żonie i czwórce dzieci. Zdaniem śledczych, po wcześniejszych pogróżkach, podejrzany podłożył ogień do suszarki pełnej ubrań usytuowanej przed wejściem do swojego mieszkania, gdzie znajdowała się cała jego rodzina. Pożar rozprzestrzenił się na drzwi mieszkania, co doprowadziło do znacznego zadymienia klatki schodowej.

W wyniku tego niebezpiecznego incydentu konieczna była ewakuacja 11 osób mieszkających w tym budynku. Teraz mężczyzna będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swoje czyny, które według prawa mogą skutkować nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd natychmiastowo wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Sprawa nabrała rozgłosu 23 kwietnia tego roku, kiedy około godziny 4:30 nad ranem, policja otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków mieszkalnych w Jeleniej Górze. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze szybko doszli do wniosku, że 43-latek podłożył ogień do suszarki z ubraniami. Płomienie szybko przeniosły się na drzwi mieszkania, co spowodowało znaczne zadymienie całego piętra i stworzyło realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko członków rodziny mężczyzny, ale także innych mieszkańców budynku.