Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia: Studencki zlot i trzy dni pełne atrakcji

Zamieszkane przez studencki ferment, jeleniogórskie błonia staną się w tym tygodniu areną pełną różnorodnych atrakcji. W przestrzeni miejskiej odbędzie się bowiem wielki zlot studentów.

Najbliższy czwartek (16.05) zapowiada się jako moment, kiedy Jelenia Góra symbolicznie przechodzi pod rządy młodych ludzi, którzy na trzy dni przejmują kontrolę nad miastem. Jest to prolog do jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku – Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów!

Organizujący wydarzenie zadbali więc o to, by te trzy dni nie były zwyczajnym okresem, ale wręcz przeciwnie – aby były one pełne rozmaitych doznań dla każdego uczestnika. Mimo że pierwsze skojarzenia z Juwenaliami niewątpliwie prowadzą do myśli o koncertach wyjątkowych artystów, program wydarzenia oferuje o wiele więcej.

Jednak bez śladu wątpliwości to właśnie występy artystów są tym, na co wszyscy najbardziej czekają. Czwartkowy dzień (16.05) na błoniach Jeleniej Góry będzie obfitować w hip-hopowe brzmienia. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno utwory uznanych przedstawicieli tego gatunku, jak i materiał tych, którzy dopiero zaczynają swoją muzyczną przygodę.