Tragedia w Jeleniej Górze: 46-letni mieszkaniec miasta zamordował swoją babcię

Pod koniec października 2023 roku, w Jeleniej Górze, na ulicy Lwóweckiej doszło do szokującego zdarzenia. Stefania T., starsza kobieta, padła ofiarą brutalnego ataku ze strony swojego wnuka – 46-letniego Patrycjusza T. Mężczyzna zaatakował swoją babcię, zadając jej wiele ciosów nożem w różnych częściach ciała, co niestety doprowadziło do przejętej śmierci kobiety. Śledczy finalizowali dochodzenie dotyczące nie tylko zabójstwa, ale również zniszczenia pięciu samochodów, narażenia innych na zagrożenie życia przez gróźb karalną oraz spowodowania uszkodzeń ciała.

Prokurator postanowił wystąpić do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z wnioskiem o umorzenie postępowania i skierowanie Patrycjusza T. do lecznictwa psychiatrycznego jako środka zapobiegawczego. Ta decyzja wynikała ze szczegółowych ustaleń poczynionych w trakcie prowadzonego śledztwa.

Z informacji udostępnionych przez Prokuraturę Okręgową wynikało, że około godziny 2:30 Patrycjusz T. zaczął skakać po samochodach zaparkowanych przy ulicy Lwóweckiej, niszcząc pięć z nich. Właścicielom pojazdów groził śmiercią, a około godziny 3:00 wtargnął do mieszkania swojej babci, Stefani T., gdzie zaatakował ją nożem. Ciosy, które mężczyzna zadał starszej kobiecie, były tak brutalne i rozległe, że doprowadziły do jej wykrwawienia i uszkodzenia mózgu.

Podczas tego dramatycznego wydarzenia, Patrycjusz T. ranił również nożem inną kobietę – Darię R. Jej obrażenia, w postaci ciętych ran na twarzy i policzku, były na tyle poważne, że naruszyły funkcjonowanie jej ciała na okres dłuższy niż 7 dni.