Ciekawe miejsca w Jeleniej Górze – Muzeum Przyrodnicze

Zabieramy dzisiaj naszych czytelników do świata przyrody. Nie będziemy spacerować po łące, lesie czy górach. Gwarantujemy za to, że wyprawa do muzeum może być równie ekscytująca!

Zwłaszcza, jeśli mamy zamiar odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze…

Na początek kilka słów o historii Muzeum. Otwarcie odbyło się 12 września 1954 roku. Jego działalność zaczyna się jeszcze na terenie dawnych Cieplic Śląskich-Zdroju. W 1976 roku, razem z Cieplicami zostaje włączone do Jeleniej Góry. Kilka razy zmieniało swoje miejsce, aż w końcu w 2013 roku ostatecznie zajęło część dawnego zakonu cystersów. Jest to ulica Cieplicka 11 A i tam właśnie mieści się siedziba Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Jest to miejsce, gdzie zobaczyć można wiele okazów roślin i zwierząt. Skał, minerałów. Muzeum ma na stanie ponad 30 tysięcy owadów, 4 tysiące muszli. To tylko dwie liczby, ale świadczą o ogromnie eksponatów, jakie znalazły swoje miejsce właśnie w Muzeum Przyrodniczym.

Warto zobaczyć także wystawy czasowe, które Muzeum co jakiś czas udostępnia do zwiedzania. Poza tym dostępna jest także stała ekspozycja. Wśród wystaw stałych warto zwrócić uwagę na tę, która poświęcona została pszczołom.

Muzeum poza ekspozycją przyrodniczą prezentuje także pamiątki związane z Cieplicami. Zwłaszcza z okresu, kiedy była to jeszcze samodzielna miejscowość. Wśród eksponatów znajdziemy pocztówki, listy, archiwalne zdjęcia.

Będąc w Muzeum Przyrodniczym warto zwrócić uwagę na pozostałości po dawnym klasztorze. Na parterze Muzeum znajdziemy malowidła świętych.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze może zaciekawić nie tylko miłośników przyrody. Spodoba się także miłośnikom historii i sztuki. Poza tym warto, by każdy odwiedził to miejsce i pogłębił swoją wiedzę…